Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.چاپ کتاب و فواید تبدیل پایان نامه به کتاب

نویسنده : سنجش و دانش 1401/06/23 تعداد نظرات : ۰
چاپ کتاب برای دانشجویان دکترا در انتشارات سنجش و دانش

چاپ کتاب بهترین پیشنهاد برای ارتقا

کتاب اصلی‌ترین معیار کسب دانش است. در طول تاریخ اندیشمندان با زمینه‌های گوناگون تحقیقاتی مهارت‌های تجربی و دانسته‌های علمی خود را در قامت کتاب ثبت می‌کردند. چرا که کتاب بهترین ابزار برای بیان اندیشه‌ها و ثبت مستندات علمی است. اگر تاکنون سال‌ها از مهارت علمی اندیشمندان در قامت کتاب‌های گوناگون کسب دانش کرده‌اید، شاید لازم است که حالا به فکر چاپ کتاب آن‌هم از نگاه تخصصی خودتان باشید.
چاپ کتاب روند مطالعات پژوهشی و جایگاه علمی شما را متحول خواهد کرد. این شما هستید که سالیان طولانی انبوه موضوعات علمی را از منظر اساتید برجسته مطالعه کرده‌اید و حالا خودتان در مقام یک اندیشمند پویا حضوری مستقل در جایگاه علمی و مهارتی ویژه دارید. شاید صاحب ‌نظر باشید و یا دیدگاه‌های نوین در سر می‌پرورانید. دنیای بیرون به دیدگاه‌های شما نیاز دارد. اما چطور می‌خواهید نظرات تخصصی خودتان را در جامعه علمی امروز جهان معرفی کنید؟ آیا یک مقاله ساده در میانه هزاران مجله علمی می‌تواند سمت‌وسوی مناسبی برای توجیه دیدگاه‌های علمی و فنی شما باشد؟ آیا قرار است کل ایده‌های نوین خود را در حد بیان دست ‌و پا شکسته آن‌هم در نزد چند دانشجوی ساده و یا چند کارمند نه ‌چندان آگاه مؤسسه‌های دولتی و خصوصی مطرح کنید؟ قطعاً این‌طور نیست.
اندیشمندان برجسته تنها به لطف نگارش کتاب‌هایشان ماندگار شده‌اند. شاید شما هم یکی از همین اندیشمندان نوظهور هستید که باید تفکرات خود را در بیان تخصصی تدوین کرده باشید. چاپ کتاب، شما و ایده‌های شما را ماندگار می‌کند.
اگر دانشجوی دکترا هستید و لازم است تا مسیری برای تبدیل پایان نامه به کتاب داشته باشید و یا کارمند ارشد سازمانی اداری هستید و مهارت‌های ویژه اداری، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و… دارید و احساس می‌کنید باید این تفکرات سازنده را نهادینه ‌سازید، چاپ کتاب بهترین پیشنهاد است. فواید آن در جایگاه علمی شما و حتی مسیر توسعه سازمان شما تأثیرگذار است. برای چاپ در زمینه های دانشجویی، مقالات علمی و یا پایان نامه دکتری می توانید از خدمات تخصصی گروه سنجش دانش استفاده کنید. فواید چاپ کتاب بسیار است. برخی از آنها را در ادامه مطرح خواهیم کرد.

آیا لازم است کتاب چاپ کنید؟

خیلی‌ها از اساتید تا دانشجویان دکترا و حتی کارمندان کارکشته سازمان‌های دولتی و خصوصی مهارت‌های ویژه‌ای دارند. مهارت‌های علمی و پژوهشی که فراتر از قابلیت‌های استادی است. بسیاری از این افراد صاحب نظر هستند و می‌توانند در زمینه‌های مطالعات تخصصی رشته‌های گوناگون مرجع علمی باشند. اما وقتی پای صحبت از چاپ کتاب در میان است، بسیاری از آنها پا پس می‌کشند. چرا که چاپ کتاب را بی‌نتیجه می‌دانند. در کل یک ابهام همیشگی وجود دارد. ابهام از اینکه آیا چاپ کتاب فایده‌ای هم دارد؟ اصولاً چرا باید انرژی خود را برای چاپ کتاب صرف کنیم؟
متأسفانه در دورانی هستیم که سرانه مطالعه کتاب بسیار کاهش پیدا کرده ‌است. خیلی از کتاب‌ها در حد ارزش معنوی و علمی مطالعه نمی‌شوند. شاید این استقبال کم باعث شده تا خیلی از اساتید صاحب ‌نظر نگاه منفی نسبت‌ به فواید چاپ کتاب داشته باشند. اما آیا واقعاً این‌طور است؟
قطعاً کتاب‌ها برای مطالعه نگارش می‌شوند. اما آیا مسیری برای ثبت تفکرات شما نیستند؟ چاپ کتاب اگر فایده‌ای نداشته باشد، لااقل زیانی به شما نمی‌رساند. شاید کتابی بنویسید که هزاران نفر در طول سال‌ها آنها را بخوانند. این یک موفقیت بزرگ است. اما حتی اگر این‌طور هم نباشد، لااقل توانسته‌اید دغدغه‌های ذهنی و چالش‌های مهارتی و دیدگاه‌های علمی خود را در بستری مطمئن و ماندگار ثبت نمایید.
فواید چاپ کتاب برای دانشجویان دکترا و حتی کارمندان صاحب‌ نظر در نظام بروکراسی اداری بسیار زیاد است. از تبدیل پایان نامه به کتاب تا القای تفکرات نوین مدیریتی و حتی ثبت دانسته‌های جدید علمی و در آخر نگارش روش‌های نوین تحقیقاتی همگی از فواید چاپ کتاب هستند.

نکته‌هایی از فواید چاپ کتاب

شاید فکر می‌کنید این کار نمی‌تواند تحولی در زندگی شما ایجاد نماید. فکرش را بکنید، اگر همه دانشمندان در طول تاریخ مثل شما فکر می‌کردند، حالا توسعه علمی بشر در کجا گیر کرده بود؟! در طول تاریخ دانشمندان بسیار زیادی کارهای بسیار بزرگی کرده‌اند.

اما فرق چهره‌های ماندگار با چهره‌های فراموش‌ شده در نگارش کتاب‌ها است.
فواید چاپ کتاب آن‌چنان است که می‌تواند تحولی بزرگ در زندگی علمی و جایگاه شغلی شما داشته باشد. نکته‌هایی که حالا اشاره می‌کنیم، بخشی از فواید چاپ کتاب هستند.

  • تبدیل پایان نامه به کتاب

اولین تأثیر چشمگیر چاپ کتاب در زندگی دانشجویی شما است. دانشجویان دکترا برای حضور در مجامع برجسته علمی نیاز به رزومه‌ی قدرتمند پژوهشی دارند. دانشجوی دکترا و حتی کارشناسی ارشد که نتوانسته رزومه‌ی جانداری تهیه کند، قطعاً شانس کمتری برای حضور در محافل برجسته علمی داخلی و خارجی دارد. چاپ مقاله اولین گزینه است. اما از آن بهتر چاپ کتاب است. شاید می‌پرسید چه کتابی چاپ کنیم؟!

به ‌هر حال شما دانشجو هستید و در تمام مدت عمر از کتاب دیگران خوانده‌اید. اما با اندکی تأمل متوجه می‌شوید که هر کدام از شما دانشجویان دکترا صاحب یک کتاب چاپ ‌نشده هستید. پایان نامه شما به ‌راحتی پتانسیل تبدیل شدن به یک کتاب تمام‌ عیار را دارد. کتابی که می‌تواند رزومه‌ی شما را کاملاً قدرتمند و برجسته نماید.

  • برآورده شدن آرزوی دانشجویان دکترا

برای دیده شدن نیازمند به تأیید سردبیر مجلات سخت‌گیر و گاهاً غیرمعتبر نیستید. چاپ مقاله در مجلات معتبر آرزوی هر دانشجوی دکترا است. تلاش برای چاپ مقاله خیلی خوب است؛ اما همیشه جواب نمی‌دهد. گاهی تلاش مستمر کرده‌اید؛ اما سردبیر مجلات علمی چه در سطح داخلی و یا خارجی نتایج پژوهشی شما را نمی‌پسندد. در کنار چاپ مقاله می‌توانید چاپ کتاب را تجربه کنید. این کار از بهترین راه‌های دیده شدن است.

  • ثبت تفکرات خود

صاحب سبک هستید و در موضوعی تأثیرگذار از مباحث علمی و مهارتی مطالبی را نگارش کرده‌اید؛ اما نگران هستید که این مطالب گم شوند و یا در اختیار کسانی دیگر به نام کسانی دیگر ثبت شوند. این کار پایان نگرانی‌های شما است. شما می‌توانید با چاپ تیراژ کم، تفکرات نگارش شده خود را ثبت کنید. در نهایت با جذب اسپانسری قدرتمند، در تیراژ بالا به عرصه‌های های نوین علمی و پژوهشی معرفی نمایید.

  • کسب اعتبار علمی

از دیگر فواید آن میتوان گفت که اعتبار علمی شما و جایگاه مدیریتی شما در نظام دانشگاهی و اداری را افزایش می‌دهد. پس ‌از پایان چاپ اعتماد به ‌نفس بالاتری دارید. حالا از دانشجویان و اساتید دانشگاه تا دیگر همکاران و حتی مدیران سازمان به شما جور دیگری نگاه می‌کنند. چاپ کتاب ثابت می‌کند که شما هم دست توانمندی بر آتش موضوعات علمی و مهارتی دارید.

  • تقویت رزومه شغلی

چاپ کتاب از بهترین ایده‌ها برای تقویت رزومه شغلی است. اگر به‌ دنبال شغل جدیدی هستید، داشتن کتاب مسیر دستیابی به فرصت‌های بهتر شغلی را هموارتر می‌کند اگر هم صاحب شغلی هستید و می‌خواهید در آن شغل جایگاه بالاتری کسب کنید، می‌تواند مسیر توسعه شما را هموارتر سازد.

در عموم سازمان‌های دولتی و حتی نهادهای خصوصی همواره سلسله ‌مراتب شغلی وجود دارد.

جابه‌جا شدن در سلسله ‌مراتب شغلی گاهاً سخت و زمان‌بر است. گاهی هم لازم است تا مهارت‌های علمی و فنی خود را به سازمان اثبات کرده باشید. خصوصاً در اداره‌جات دولتی که بر پایه‌ی ارزشیابی، امتیازدهی شغلی صورت می‌گیرد، داشتن مهارت علمی برجسته بسیار تأثیرگذار است. ارتقاء شغلی از فواید دیگر آن است.

  • کسب امتیاز بالاتر

لازم است بدانید که تألیف کتاب در امتیازدهی برای مصاحبه دکترا نیز تأثیرگذار است. شما با چاپ کتاب رزومه‌ی تحصیلی قدرتمندتری تهیه خواهید کرد. رزومه تحصیلی‌ای که در مصاحبه دکترای تخصصی هر رشته علمی کاملاً تأثیرگذار است.

  • صاحب نظر شوید

با چاپ کتاب، صاحب‌ نظر هستید و چه‌ بسا در زمینه‌ی تخصصی خود به شهرت قابل ‌توجه برسید. شاید درآمدزا نباشد؛ اما مقدمه درآمدزایی است.

خیلی از صاحبان مشاغل با چاپ فرصت‌های درآمدزایی بهتری کسب می‌کنند. چرا که با داشتن کتاب در نگاه عوام صاحب تخصصی هستید، لذا بهتر می‌توانید فرصت‌های شغلی خود را توسعه دهید.

  • منبع درآمدزایی داشته باشید.

خود کتاب نیز می‌تواند درآمدزایی داشته باشد. همیشه این احتمال را بدهید که کتاب شما مورد توجه بسیاری از مردم قرار بگیرد. شاید خیلی‌ها هستند که در مراکز علمی و پژوهشی تا فضاهای سازمانی به دیدگاه‌های تخصصی شما نیاز دارند. تا زمانی ‌که کتابی نداشته باشید، چگونه می‌خواهید با این افراد ارتباط برقرار کنید؟ اما کتاب شما دیده می‌شود و گاهاً آن‌چنان پرفروش خواهد شد که به ‌تنهایی درآمدزایی قابل ‌توجهی دارد. البته توصیه می‌شود که در اولین قدم، کتاب خود را با تیراژ محدود چاپ کنید. کتاب خوب حتی در تیراژ محدود هم برجسته است. در صورتی ‌که استقبال از کتاب زیاد است، می‌توانید قدم‌های بلندتری برای عرضه وسیع‌تر آن را تجربه کنید.

مزایای چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه به کتاب

فواید چاپ کتاب بسیار است و این نکات تنها گوشه‌هایی از این ماجرای هیجان ‌انگیز است. هر طور که نگاه کنید، چاپ کتاب لذت‌ بخش است و حتی این لذت ارزش هزینه کردن را دارد. قطعاً اینکار فراتر از ارتقاء شغلی و یا رسیدن به جایگاه بهتر علمی و پژوهشی است. چاپ کتاب در بالاترین نقطه عرصه‌ی بیان رسمی تفکرات و دانسته‌های شما است. دانسته‌هایی که یک عمر دغدغه شما بوده و حالا قرار است آینده تأثیرگذاری از حضور برجسته شما در محافل علمی و مهارتی باشد. اگر هم اکنون دغدغه چاپ کتاب دارید و یا می خواهید موضوع پایان نامه دکتری خود را در بستری حرفه ای تر ارائه نمایید می توانید از خدمات چاپ کتاب در انتشارات سنجش و دانش استفاده کنید.

درباره نویسنده

دیدگاه ها